Вила Савко

На само еден километар од Брово се наоѓа вила Савако.

 

Прочитај повеќе...

Ани апартмани

БЕРОВО АНИ АПАРТМАНИ се изградени во 2014 год. Објектот се наоѓа во центарот на БЕРОВО, располага со 6 луксузно опремени апартмани (4 брачни, 1 трокреветна и 1 двокреветна соба). Секоја соба има сопствена бања, тераса, TV,WiFi, а 3 од апартманите имаат и сопствена кујна. Опремени се со модерен и стилски дизајниран мебел. Во склоп на објектот работи и шанк кој располага со сите видови пијалоци и кафе.

 

Прочитај повеќе...

Вила Марија-Берово

На само 6 км од Берово се наоѓа идеално место за пријатен одмор и рекреација. Заскриена во густа борова шума, со поглед на Беровско езеро.

 

Прочитај повеќе...

Вила Алекс-Берово

Сопственик Зорка Селигер

 

Прочитај повеќе...

Мотел - ресторан Изгрев Пониква

Мотелот е со капацитет од 45 легла по 16 соби и 4 апартмани.

 

Прочитај повеќе...

Еуро хотел Градче

Еуро Хотел Градче се наоѓа на 6 км северно од градот Кочани. Лоциран е на 550 метри надморска височина на брегот на езерото Градче, сместен во живописна клисура со атрактивна околина.

 

Прочитај повеќе...

Малеш Фиш

Рибникот Малеш Фиш се наоѓа на местото на стариот монополски рибник на Пехчево на самиот почеток на Туристичката населба равна река во недопрените шумски предели на Малешевските планини, Буковик и Кадица во горниот тек на реката Брегалница, на оддалеченост од 10 км од Пехчево.

 

Прочитај повеќе...

Куќа Поли

Вилата се наоѓа во непосредна близина на црквата Св.Богородица и Св.Димитри каде поминува реката Брегалница и обележана велосипедска патека, на 3 километри од Беровското езеро и 3 километри од Берово.

 

Прочитај повеќе...

Мотел Идила

Мотелот Идила работи во склоп на Рајска Градина и се наоѓа на 1100 метри надморска висина, 10 км оддалеченен од Пехчево, 20 км од Берово и е блиску до нај источната точка на Р. Македонија, Ченгиново Кале.

 

Прочитај повеќе...

Вип хотел Берово

ВИП Хотел - Берово е основан во 2010 година, изграден во модерен стил и е лоциран до самото езеро, со прекрасен поглед на околните шуми и зелените планини во близина на Берово, Македонија. Фирмата под која го раководи својот бизнис е основана во 1989 година.

 

Прочитај повеќе...

Малешевска куќа – МРС

Реставрираната стара куќа која датира од 1900 год се наога во централното градско подраче.

 

Прочитај повеќе...

Здравје Самарџиќ

Производство на високо квалитетен планински малешевски мед, боров сируп и сирупи од шумски плодови, кој има освоено прво место на натпревар во Виена.

 

Read more...

МОТЕЛ БИСТРА

Во непосредна близина на градот Берово, на надморска височина од 1120 метри, опкружен со природните убавини на Малешевијата и чист воздух, Мотелот Бистра е идеално место за одмор за сите оние кои сакаат да ја избегнат секојдневната градска бучава.

 

Прочитај повеќе...

Вила Гранит парк

Вила Гранит парк се наога се наоќа во с.Разловци на 25км од Берово и 41км од Ќустендил.

 

Прочитај повеќе...

Вртешка

Планинарскиот дом Вртешка е сместен на падините на Плачковица на 35 километри од Штип на надморска висина од 1107 метри.

 

Прочитај повеќе...

Апартмани Ким

Апартманите Ким се наоѓаат во самиот центар на Пехчево и располагаат со осум соби опремени секоја со сопствњно купатило, ТВ, кабловска, интернет.

 

Прочитај повеќе...

Аурора Ресорт и СПА

Аурора Ресорт и СПА е првиот ресорт во Република Македонија граден како резултат на долгогодишното искуство на менаџерскиот тим од Аурора Турс на полето на бизнис патување, одмор, релаксација и задоволство.

 

Прочитај повеќе...

Вила Клепало

На петнаесет километри од Берово во близина на граничниот премин клепало скриена во густа борова и букова шума се наоѓа вилата Клепало. Вилата располага со капацитет од 40 легла, 6 апартмани опремени со посебни бањи.

 

Прочитај повеќе...

Вила „Тоскова ливада“

Вилата се наоѓа во непосредна близина на црквата Св.Богородица и Св.Димитри каде поминува реката Брегалница и обележана велосипедска и пешачка патека на 3 км до Беровското езеро и 3 км до центарот на Берово.

 

Прочитај повеќе...

Куќа “Маја”

Куќа “Маја” се наоѓа на само 150м од центарот на Берово во близина на градскиот пазар. Има посебен влез за туристите што овозможува потполна дискреција и нуди цел кат на располагање. Располага со добро опремено кујна, купатило и две соби со брачен кревет.

 

Прочитај повеќе...